A4 Mk3
Note
|

| 1 - | Gearbox |
| 2 - | Axial sealing element, small |
| q | Renew |
| 3 - | Axial sealing element, large |
| q | Renew |
| 4 - | Roller |
| 5 - | Lever |
| q | For selector shaft detent |
| 6 - | Spring |
| 7 - | Seal |
| q | For connector on automatic gearbox control unit -J217- |
| 8 - | Bolt |
| q | Renew |
| q | 12x, tighten diagonally |
| q | 10 Nm + 90° |
| 9 - | End cover |
| q | Removing and installing (with gearbox installed) → multitronic 0AW, front-wheel drive; Rep. gr.38 |
| q | → Chapter „Removing and installing end cover with gearbox removed“ |
| 10 - | Gasket |
| q | Renew |
| 11 - | Bolt |
| q | 3x |
| q | 5 Nm + 90° |
| 12 - | Automatic gearbox control unit -J217- |
| q | → Chapter „Removing and installing automatic gearbox control unit -J217-“ |
| 13 - | Bolt |
| q | 3x |
| q | 5 Nm + 90° |
| 14 - | Hydraulic control unit |
| q | → Chapter „Removing and installing hydraulic control unit“ |

Caution
Note