A4 Mk3
| Radiator and radiator fans - exploded view |

| 1 - | Bolt |
| q | 4.5 Nm |
| 2 - | Radiator fan control unit -J293- |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 3 - | Bolt |
| q | 5 Nm |
| 4 - | Radiator cowl |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 5 - | Radiator fan -V7- |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 6 - | Bolt |
| q | 3.5 Nm |
| 7 - | Washer |
| 8 - | Rubber bush |
| q | For radiator |
| 9 - | Coolant hose |
| q | Lift retaining clip to detach |
| 10 - | O-ring |
| q | Renew |
| 11 - | Coolant hose |
| q | Lift retaining clip to detach |
| 12 - | O-ring |
| q | Renew |
| 13 - | Coolant hose |
| q | To coolant expansion tank |
| 14 - | O-ring |
| q | Renew |
| 15 - | Radiator |
| q | Remove and install together with radiator cowl → Chapter |
| q | If renewed, change coolant in entire system |
| 16 - | Retaining pin |
| q | Use screwdriver to release and pull off |
| 17 - | Rubber buffer |
| 18 - | Radiator bracket |
| 19 - | Bolt |
| q |
| 20 - | Radiator fan 2 -V177- |
| q | Not fitted if fan runs with 400 W |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 21 - | Bolt |
| q | 5 Nm |
