A4 Mk3
| MMI (from week 45/08 onwards) - overview |

| 1 - | Radio release tool -T10057- |
| 2 - | Control unit 1 for information electronics -J794- |
| q | Connectors (from week 45/08 onwards) → Chapter |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 3 - | Multimedia system operating unit -E380- |
| q | Connectors → Chapter |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 4 - | Removal wedge -3409- |
| 5 - | Bracket |
| 6 - | Nut |
| q | 3.5 Nm |
| 7 - | Bolt |
| q | 3.5 Nm |
| 8 - | Nut |
| q | 3.5 Nm |
| 9 - | Radio -R- |
| q | Connectors (from week 45/08 onwards) → Chapter |
| q | Removing and installing (from week 45/08 onwards) → Chapter |
| 10 - | Bolt |
| q | 2 Nm |
| 11 - | Display unit for front information display and operating unit control unit -J685- |
| q | Connectors for MMI (from week 45/08 onwards) → Chapter |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 12 - | Radio release tool -T10057- |
| 13 - | CD changer -R41- |
| q | Connectors (MMI) → Chapter |
| q | Removing and installing (from week 45/08 onwards) → Chapter |
| - Connection for external audio sources -R199- (interface) |
| q | Connectors (interface) → Chapter |
| q | Removing and installing (interface) → Chapter |
