A4 Mk3
| MMI (up to week 44/08) - overview |

| 1 - | Radio release tool -T10057- |
| 2 - | Connection for external audio sources -R199- |
| q | Connectors (MMI) → Chapter |
| q | Removing and installing → Chapter |
| - Connection for external audio sources -R199- (AUX IN) |
| q | Connectors (AUX IN) → Chapter |
| q | Removing and installing (AUX IN) → Chapter |
| 3 - | Bolt |
| q | 2 Nm |
| - Bolt, bracket |
| q | 2 Nm |
| 4 - | Control unit for front display and information control panel -J523- |
| q | Connectors (up to week 44/08) → Chapter |
| q | Removing and installing (up to week 44/08) → Chapter |
| 5 - | Multimedia system operating unit -E380- |
| q | Connectors → Chapter |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 6 - | Removal wedge -3409- |
| 7 - | Radio -R- |
| q | Connectors (up to week 44/08) → Chapter |
| q | Removing and installing (up to week 44/08) → Chapter |
| 8 - | Satellite radio -R146- |
| q | Connectors (up to week 44/08) → Chapter |
| q | Removing and installing (up to week 44/08) → Chapter |
| 9 - | Bracket |
| 10 - | Rack |
| 11 - | Bolt |
| q | 2 Nm |
| 12 - | Bolt |
| q | 2 Nm |
| 13 - | Display unit for front information display and operating unit control unit -J685- |
| q | Connectors for MMI (up to week 44/08) → Chapter |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 14 - | Radio release tool -T10057- |
| 15 - | CD changer -R41- |
| q | Connectors (MMI) → Chapter |
| q | Removing and installing (up to week 44/08) → Chapter |
