A4 Mk3
| Exploded view of outer tail light cluster |

| 1 - | Reversing light bulb |
| q | Left reversing light bulb -M16- |
| q | Right reversing light bulb -M17- |
| q | 12 V, 16 W |
| q | W16W |
| q | Renewing bulbs → Chapter „Removing and installing bulb holder“ |
| 2 - | Rear turn signal bulb |
| q | Rear left turn signal bulb -M6- |
| q | Rear right turn signal bulb -M8- |
| q | 12 V, 21 W |
| q | Orange |
| q | Renewing bulbs → Chapter „Removing and installing bulb holder“ |
| 3 - | Bulb holder |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 4 - | Nut |
| q | 3.5 Nm |
| 5 - | Stud |
| q | 3.5 Nm |
| 6 - | Outer tail light cluster |
| q | Removing and installing → Chapter |
