A5
| Glow plugs, Hall sender, engine speed sender - exploded view |

| 1 - | Sender wheel |
| q | For engine speed sender -G28- |
| q | Removing and installing → Rep. gr.13 |
| 2 - | Glow plug |
| Cylinder bank 1 (right-side): |
| q | Glow plug 1 -Q10-, glow plug 2 -Q11-, glow plug 3 -Q12- |
| Cylinder bank 2 (left-side): |
| q | Glow plug 4 -Q13-, glow plug 5 -Q14-, glow plug 6 -Q15- |
| q | Removing and installing → Chapter |
| q | 17 Nm |
| 3 - | Electrical connector |
| 4 - | Bolt |
| q | 9 Nm |
| 5 - | Hall sender -G40- |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 6 - | O-ring |
| q | Renew |
| 7 - | Engine speed sender -G28- |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 8 - | Bolt |
| q | 9 Nm |
