A4 Mk3
| Exploded view - rear final drive (RS 5) |

| 1 - | Bolt |
| q | 55 Nm |
| 2 - | Subframe |
| q | Exploded view → Running gear, front-wheel drive and four-wheel drive; Rep. gr.42 |
| 3 - | Propshaft |
| q | Exploded view → Chapter |
| 4 - | Rear final drive |
| q | Removing and installing → Chapter |
| q | Additional work required after renewing rear final drive → Chapter |
| 5 - | Drive shaft |
| q | Exploded view → Running gear, front-wheel drive and four-wheel drive; Rep. gr.42 |
| 6 - | Heat shield |
| 7 - | Bolt |
| q | 20 Nm |
| 8 - | Bolt |
| q | 95 Nm |
| q | 2x |
