A4 Mk3
| Exploded view of outer tail light cluster |

| 1 - | Outer tail light cluster |
| q | USA vehicles: The rear side marker light bulb (LED) is integrated in the outer tail light cluster. The LED light cannot be renewed separately; the outer tail light cluster must be renewed as a complete unit |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 2 - | Turn signal bulb |
| q | Rear left turn signal bulb -M6- |
| q | Rear right turn signal bulb -M8- |
| q | 12 V, 21 W |
| q | Renewing bulbs → Chapter „Removing and installing bulb holder“ |
| 3 - | Bulb |
| q | 12 V, 21 W |
| q | Renewing bulbs → Chapter „Removing and installing bulb holder“ |
| Rest-of-the-world vehicles |
| q | Left brake and tail light bulb -M21- |
| q | Right brake and tail light bulb -M22- |
| USA vehicles |
| q | Left brake, turn signal and tail light bulb -M69- |
| q | Right brake, turn signal and tail light bulb -M70- |
| 4 - | Bolt |
| q | 1.7 Nm |
| 5 - | Bulb holder |
| q | Removing and installing → Chapter |
| 6 - | Stud |
| q | 3.5 Nm |
